Saklı Bir Cennet Kumluca

"HAYAL  DEĞİL  GERÇEK"

Eşsiz tarihi dokuların, doğanın ve denizin muhteşem uyumunu keşfedeceğiniz bir Akdeniz macerası için Sulu Ada'dan başlayıp Korsan Koyu, Olympos Antik Kenti, Çıralı Yanartaş, Rhodiapolis Antik Kenti, Papaz Koyu, Mavikent Tabiat Parkı ve Gelidonya Feneri'ni ziyaret edebilirsiniz.

SULU ADA


Suluada, Akdeniz’in Maldivleri olarak adlandırılır. 2 bembeyaz kumlu plajı ve turkuaz rengi deniziyle her yıl binlerce yerli ve yabancı turistin ziyaret ettiği Suluada özellikle tekne turlarıyla meşhurdur. Adanın yüzmeye doyulamayacak kadar güzel sahilinin tadını çıkarın.

KORSAN KOYU


Mavikent Beldesi üzerinde olan Kumluca Karaöz Köyü’ne bağlı büyük bir koydur. Yerli halk arasında Karaöz Koyu olarak kabul edilmektedir. Kumluca gezilecek yerler arasında en çok yerli ve yabancı turisti çeken noktalardan bir tanesidir.

OLYMPOS ANTİK KENTİ


Kumluca’ya bağlı Kuzdere Mahallesi sınırları içerisinde bulunan Olympos Antik Kenti, ilçe merkezine yaklaşık 28 kilometre uzaklıktadır. Beydağları Milli Parkı sınırları içerisinde bulunan kent, antik dönemde liman olarak uzun bir süre faaliyet göstermiştir.

ÇIRALI YANARTAŞ


Olimpos'un Sönmeyen Ateşi: Yanartaş, denize yakın manzaralı bir konumda yer alır, taşlar arasından çıkan alevler turistlerin ilgisini çekmektedir. 2500 senedir yanmaktadır, Yunan mitolojisine de konu olmuştur.

RHODİAPOLİS ANTİK KENTİ


Rhodiapolis Antik Kenti içerisinde gezilecek yerler arasında küçük bir tiyatro, bir su kemeri, Asclepius tapınağı, lahitler ve kilise kalıntıları bulunmaktadır. 2011 yılında, M.Ö. 300 yılına kadar uzanan bir Likya mezarlığı keşfedilmiştir.

PAPAZ KOYU


Kumluca’ya bağlı Mavikent Mahallesi’nde bulunan Papaz İskelesi, bölgenin en popüler mesire alanları arasındadır. İskeleye ulaşımlar özel araçla veya Mavikent minibüsleri ile yapılabilmektedir.

MAVİKENT TABİAT PARKI


Kumluca ilçe merkezine 15 kilometre mesafede yer alan tabiat ormanı toplam 420 dekar alana sahiptir.Ayrıca tabiat ormanı içerisinde yer alan kumsalda da nesli tükenmekte olan deniz kaplumbağaları bulunmaktadır.

GELİDONYA FENERİ


İlçeye bağlı Yeşilköy mevkiinde bulunan Gelidonya Feneri, bölgenin önemli tarihi yapıları arasındadır. 1934 yılında inşa edilmiş olan fenerin bulunduğu konum, benzersiz bir manzara sunmaktadır.

Muhafazakar otel konsepti ile kadın-erkek ayrı havuzları, SPA merkezleri ve aile plajı ile aile hassasiyetine uygun, eşsiz bir tatil anlayışı sunuyoruz.

Sizi ve ailenizi rahat ettirmek için her detayı düşünülmüş, otel misafirlerinin kullanımı için hazırlanmış plaj da sizleri bekliyor.

+90 (242) 505 50 00